Upcoming events
06-02-2015 22:00 > Aleksandar Galoski @ Club Avangard, Veles
13-02-2015 22:00 > Aleksandar Galoski @ Klubce, Tetovo
 • The Shapeshifters @ Club Colosseum

  General news   28-02-2011 00:00 by atko  The Shapeshifters @ Club Colosseum

  Comments : (4)

 • PSYtisfaction @ Aerodrom Stenkovec

  General news   01-06-2006 03:30 by atko


  (*click on the thumbnail to see the poster*)

  Comments : (0)

View headlines   Older News

Clubbersguide eventsClubbersguide forums
Clubbersguide
Clubbersguide Video

Recent comments

Event #2454 (frosi, 01-11)
Event #2451 (viclubber, 17-10)
Event #2450 (frosi, 15-10)
Event #2409 (frosi, 14-07)
Event #2409 (viclubber, 13-07)
Event #2409 (viclubber, 07-07)
Event #2409 (frosi, 05-07)
Event #2418 (viclubber, 04-07)
Event #2418 (viclubber, 29-06)
Event #2409 (viclubber, 29-06)
Event #2409 (frosi, 26-06)
Event #2409 (viclubber, 26-06)
Event #2409 (frosi, 25-06)
Event #2409 (viclubber, 25-06)
Event #2409 (frosi, 19-06)


 
[09-12 18:03] <muki>: nekoe zurce nema li za nova godina ama zurce ne video bim
[21-12 10:26] <bad_ass>: што бидна со Фанкермен
[21-12 11:07] <Liglalala>: prezakazan za 2013ta bez definitivna data
[21-12 17:54] <viclubber>: место него, дечките што одамна не настапувале во скопје ... нокаут! хахаха
[22-12 09:17] <Liglalala>: exactly :>
[01-01 20:01] <viclubber>: епа ај среќна нова, да сме живи и здрава и листата со евенти да не изгледа ко шо е сега, него да е попуна
[05-01 13:23] <viclubber>: https://www.facebook.com/questions/521777194519990/ - glasajte za MACEDONIA!
[09-01 12:20] <Iv@n>: е ајде само што ги боли кур промотерскиве куќи и клубови кај нас ние што сакаме, барем ќе знае Јорн каде има фанови
[10-01 01:14] <viclubber>: па на некого му е поинтересно да носи ТЕХНО-ФОЛК певаљки и да праи кино/јутјуб „забави“ од колку да праи вистински журки
[19-01 12:37] <viclubber>: апкаминг ивентс 4/4 психоделии

digitaldance.com.mkurbandance.com.mkkorzo.mkClubevents

-->
ClubbersguideClubbersguide Macedonia
clubbersguide stats